apartamenty-grecja.pl - Tanie noclegi w Grecji
         Menu:        Oferta           O Peloponezie           Cennik           Kontakt

O Peloponezie

Uroków Peloponezu nie sposób przecenić, gdyż ten malowniczy półwysep symbolizuje wszystko co w Grecji najlepsze. Najważniejsze z zabytków starożytności, które zachowały się na Peloponezie, to pozostałości ważnych ośrodków kultury egejskiej: pałaców Agammemnona w Mykenach i Nestora w Pylos, wyjątkowo dobrze zachowany teatr w Epidauros oraz okazałe sanktuarium w Olimpii, gdzie przez tysiąc lat odbywały sił słynne igrzyska.

Równie wspaniale prezentują się zabytki sredniowiecza: fantastyczne zamki wenckie, frankijskie i tureckie w Nafplionie - pierwszej stolicy nowożytnej Grecji (oddalone zaledwie 12km od Drepano), Methóni i Koryncie.

Widok na zamek w Nafplio
Widok na zamek w Nafplio

Przepięknie położone miasto Nafplio jest centrum turystycznym tego regionu. Około 130 km leżą Ateny wraz ze swoim wspaniałym Akropolem. Niedaleko także jest do sławnej kolebki niezwyciżonych wojowników - Sparty. Na południu możemy znaleźć mityczną Olimpię. Wśród ciekawych miejscowości wypoczynkowych znaleźć możemy miasteczka Drepano i Tolo malowniczo położone nad zatoką Argolicką wraz z ich cudownymi plażami. Oprócz zwiedzania imponujących zabytków starożytnej kultury, na Peloponezie da się również znakomicie wypocząć, tym bardziej, że plaże, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu, należą do najpiekniejszych w Grecji, a zarazem najmniej dotkniętych cywilizacją. Równie fantastyczne są krajobrazy półwyspu, z niekończącymi się łańcuchami lesistych gór, przeciętych żyznymi dolinami i wąwozami.

Kliknij po wi�cej zdj�� okolicy
Kliknij po więcej zdjęć okolicy